کلمات کلیدی: آموزش اندازه گیری فشار خون،یادگیری فشار خون،فیلم اموزشی فشار خون،فشار خون چیست،فشار خون،,
حالت موضوعی
رتبه موضوع:
 • 16 رای - 2.94 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

جزوه فشار خون

#1
جزوه ِ فشار خون که بطور کامل مبحث مربوطه را آموزش داده است . در این بخش چند فیلم آموزشی کوتاه گنجانده شده است برای آنهایی که وقت کافی برای مطالعه کامل جزوه را ندارند،البته مطالعه هر چند کوتاه جزوه برای دانشجویان و علاقمندان توصیه میشود.


فشار خون عبارت است از نیروی اعمال شده به دیواره ی شریانی توسط جریان خون به علت فشار قلب در اثر تغییرات فشارخون در سرتاسر سیستم گردش خون جریان می یابد. خون از ناحیه ی دارای فشار بالا به ناحیه ی دارای فشار پایین حرکت می کند. فشار خون سیستمیک یا شریانی و فشار خون موجود در شبکه ی شریان های بدن،شاخص مناسبی از سلامت قلبی عروقی هستند.
نیروی انقباض قلب، خون را با فشار وارد آئورت می کند. حداکثر فشاری که در هنگام تخلیه صورت می گیرد، به نام فشار سیستولیک نامیده می شود. در زمان استراحت بطن ها، خون باقی مانده در شریان ها به حداقل فشار خود می رسد که تحت عنوان فشار دیاستولیک نامیده می شود. این فشار، حداقل فشار ایجاد شده در برابر دیواره ی شریانی در تمام اوقات می باشد.

ادامه آموزش درباره فشار خون بطور کامل در فایل پیوست شده میباشد.

توجه:جزوه فشار خون بطور انحصاری در واحد تالیف وبسایت علمی -آموزشی رسم بنفش توسط خانم مهدیه اسمعیل نژاد تالیف شده است،هرگونه استفاده تجاری و قرار دادن جزوه در وبلاگها،وبسایتها بدون اجازه از وبسایت و لینک به همین صفحه ممنوع بوده و پیگرد قانونی دربرخواهد داشت. 


.pdf   اندازه گیری فشار خون.pdf (اندازه 3.17 MB / تعداد دانلود: 2,337)
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود
لینک دانلود

لینک دانلود
(آخرین تغییر در ارسال: 02-12-2015، 02:25 PM توسط kianooshhosseini.)
 تشکر شده توسط: kianooshhosseini
راهنمایی درباره استفاده از سایت
تعرفه تبلیغات


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان


درباره ما

شعار ما :"با هم بهتر یاد می گیریم"

وبسایت رسم بنفش محلی برای یادگیری از همدیگر می باشد.آنچه را میدانیم به هم بیاموزیم

دوستان ما
 • سایتهای مفید
 • کپی رایت

  کپی رایت 1393-1394.تمامی حقوق محفظ است.
  محتوا تحت لیسانس کریتیو کامنزمنتشر می شوند.
  طراحی قالب برای IP.B را سعید نظری و تبدیل آن به قالب mybb را ایمان یزدانی و تغییرات انجام شده برای بهبود تجربه کاربری را کیانوش حسینی قلعه بین انجام داده است.